5 sposobów, które mogą sprawić, by poród był łatwiejszy.

Galeria jogi kielce Możliwość komentowania 5 sposobów, które mogą sprawić, by poród był łatwiejszy. została wyłączona 18
5 sposobów, które mogą sprawić, by poród był łatwiejszy.
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Pewnie każdy zna kobietę, która na samą myśl o chwili porodu dostaje dreszczy i gęsiej skórki. Przyczyną tego jest między innymi nieznajomość technik minimalizujących bóle porodowe. O tym jak większość kobiet przygotowuje się do porodu pisałam w poprzednim poście [klik]. Dziś przedstawię Wam 5 sprawdzonych trików, dzięki którym moment wydania potomka na świat nie będzie aż tak straszny. Zaczynamy!

Postaw na masaż

Czy wiesz, że masaż dolnego odcinka kręgosłupa znacznie rozluźnia mięśnie kobiety rodzącej? Do masażu najlepiej używać całych dłoni. Przeprowadzenie masażu jest banalnie proste. Wystarczy, że w obolałym miejscu będziesz wykonywać koliste ruchy. Dla ułatwienia masowania odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa możesz użyć naturalnych olejków o odprężającym zapachu.

Nie zapomnij o okładach

W minimalizowaniu bólu pomocne są także zimne i ciepłe okłady. Najlepiej stosować je naprzemiennie w miejscach takich jak: dół brzucha, krocze oraz okolice kości krzyżowej. Takie okłady znacznie uśmierzają bóle porodowe. Funkcję ciepłego okładu może pełnić ogrzany ręcznik czy nawet butelka z ciepłą wodą. Natomiast, jako zimny okład idealnie sprawdzi się lód owinięty w cienki ręcznik lub szmatkę.

Zanurz się w wodzie

Woda od dawien dawna uznawana była za prawdziwe dobrodziejstwo. Kąpiel w wodzie o temperaturze 34-37 ºC znacznie wpływa na rozluźnienie napiętych mięśni i uśmierzenie odczuwalnego bólu. Co więcej kąpiel w wodzie poprawia krążenie, rozszerza naczynia krwionośne oraz podnosi ciśnienie krwi. Dzięki ciepłej wodzie dotlenisz mięśnie oraz płód. Kąpiel kobiety przed porodem nie powinna jednak trwać dłużej niż 30 minut.

Relaksuj się muzyką

Słuchanie muzyki to również świetny sposób na odprężenie się i rozluźnienie mięśni. Do poprawy nastroju podczas porodu zaleca się odtwarzanie muzyki relaksacyjnej.

Odpręż się stosując aromaterapię

Czy wiesz, że zapach także może minimalizować ból? Jeśli jesteś zwolenniczką medycyny naturalnej to wypróbuj inhalacje z użyciem olejków eterycznych. Naturalne zapachy lawendy, pomarańczy i szałwii wpłyną na Ciebie uspokajająco i odprężająco. Aromaterapia może być stosowana przez cały czas trwania porodu.

A jakie Wy stosowałyście metody na ograniczenie bólu podczas porodu? Podzielcie się swoimi doświadczeniami.

Pozostałe artykuły o zdrowiu:

Author

Related Articles

http://galeriajogi.pl/ - galeria jogi kielce, joga kielce, joga kielce wspólna, joga abc, świecowanie uszu kielce, ahimsa kielce, kielce joga, kurs masazu kielce

Search

Back to Top