7 sposobów na zwiększenie bezpieczeństwa dziecka w domu.

Świecowanie uszu kielce Możliwość komentowania 7 sposobów na zwiększenie bezpieczeństwa dziecka w domu. została wyłączona 29
7 sposobów na zwiększenie bezpieczeństwa dziecka w domu.
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

O bezpieczeństwo dziecka trzeba dbać cały czas. Według statystyk do największej ilości urazów, zatruć i oparzeń dochodzi w domowym zaciszu. Sprawdź, co możesz zrobić, by zwiększyć bezpieczeństwo dziecka w domu.

Nigdy nie zostawiaj dziecka bez opieki

Nie dopuszczaj do tego, by Twoje dziecko pozostawało nawet na chwile bez opieki. Nie zostawiaj malucha samego w wannie czy w miejscu, w którym może spaść (np. na przewijaku czy łóżku). Jeśli musisz na chwilę wyjść z pokoju lub z domu zabierz dziecko ze sobą.

Nigdy nie dopuszczaj do zadławienia

Kontroluj to, czym bawi się Twój maluch. Małe dzieci nie powinny bawić się:

Zabawkami, które posiadają elementy łatwe do odczepienia i połknięcia (np. guziki),
Nitkami oraz sznurkami, które mogą owinąć się wokół szyi,
Monetami i żetonami.

Nigdy nie zostawiaj chemii i leków w miejscach, do których dostęp ma dziecko

Chroń dzieci przed zatruciem przechowując chemię i leki w miejscach dla nich niedostępnych. Tego typu substancje najlepiej trzymać w szaflach zamykanych na klucz.

Nigdy nie zostawiaj gorących płynów na brzegu stołu

Uważaj, by Twoje dziecko nie oblało się gorącą herbatą, kawą czy zupą. Skóra dziecka jest o wiele cieńsza, niż u dorosłego człowieka. Według lekarzy oparzenia, które przekraczają 15% powierzchni ciała dziecka mogą zagrażać jego życiu.

Nigdy nie zapominaj o zabezpieczeniu okien

Pamiętaj, że maluch, który potrafi wejść na kanapę, może wdrapać się także na parapet. Warto urządzić mieszkanie tak, by w pobliżu okna nie znajdowały się żadne meble. Dobrym pomysłem jest również zainwestowanie pieniędzy w specjalne blokady na okna.

Nigdy nie zostawiaj ostrych przedmiotów na brzegu stołu

Dzieci nie powinny bawić się ostrymi przyrządami, ponieważ mogą pokaleczyć sobie ciało. W związku z tym zwróć uwagę na to, by nie pozostawiać ostrych przedmiotów, takich jak: noże, nożyczki czy korkociąg w miejscach łatwo dostępnych dla dziecka.

Nigdy nie zostawiaj niezabezpieczonych gniazdek elektrycznych

Dzieci uwielbiają odrywać świat. Przedmiotem zainteresowania malucha może stać się nawet gniazdko elektryczne. Aby uniknąć tragedii najlepiej zabezpieczyć kontakty specjalnymi zaślepkami.

A Wy, jakie znacie sposoby na zwiększenie bezpieczeństwa dziecka w domu? Podzielcie się swoim doświadczeniem z innymi rodzicami. Zapraszam do dyskusji!

Pozostałe artykuły o zdrowiu:

Author

Related Articles

http://galeriajogi.pl/ - galeria jogi kielce, joga kielce, joga kielce wspólna, joga abc, świecowanie uszu kielce, ahimsa kielce, kielce joga, kurs masazu kielce

Search

Back to Top