A A A

Koncert gongów i mis tybetańskich w Gonzówce

Co to jest koncert gongów i mis tybetańskich?
Gongi to najstarsze instrumenty idiofoniczne wykorzystywane do leczenia poprzez dźwięk i pomagające ludziom od wieków. Za pomocą wzbudzenia w ciele harmonicznych wibracji równoważy się 5 żywiołów z których jesteśmy zbudowani:
• Żywioł Ziemi: to witalność, siła mięśni, zdrowy kościec. To także siła umysłu, pewność siebie oraz wytrwałość i siła psychiczna. Dzięki równowadze żywiołu ziemi, możemy odczuć niewyczerpalne zasoby sił, które każdy z nas posiada.
• Żywioł Wody: to elastyczność, płynność, zmienność, łatwość dostosowywania się do zmieniających się sytuacji. Praca z Żywiołem Wody przywraca chęć do ruchu i działania. Przywraca radość cieszenia się urokami życia. Wprowadza w ciało miękkość i płynność daje silniejszą wolę i spokojniejszy umysł.
• Żywioł Ognia: – równowaga w tym żywiole sprawia, że mamy dużo samodyscypliny i wewnętrznego entuzjazmu na zmierzenie się z bieżącymi sytuacjami życiowymi. Z odwagą i determinacją stawiamy czoła tzw. ” problemom”. Brak równowagi żywiołu ognie sprawia zaś, że czujemy się ociężali i nie mamy siły do realizacji wybranych celów.
Rozbudzenie żywiołu ognia to życie pełne pasji i determinacji do działania
• Żywioł Powietrza (Wiatr): to oddech i ruch, który wypełnia wszystko i wszędzie. Nieustannie się przemieszcza i penetruje wszystko wokół siebie, wszystkiego dotyka. Daje nam witalność i siłę. Podczas koncertu wydłuża się i pogłębia oddech.
• Żywioł Eteru: to twoja przestrzeń i aura
Wibracje dźwięków i ich harmoniczne brzmienie docierają do tych części ciała, które często napinamy pod wpływem świadomych i nieuświadomionych stresów. Strefy te zostają pobudzone fala akustyczną, co usuwa blokady w ciele fizycznym oraz odblokowuje nas na przepływ sił witalnych.
Pod wpływem wibracji mózg przechodzi ze stanu aktywności w stan głębokiego odprężenia. Gdy pojawiają się fale alfa i theta, półkule mózgowe harmonizują się, ciało i umysł są głęboko zrelaksowane.
Po koncercie odczuwalna jest poprawa samopoczucia, rozluźnienie ciała fizycznego oraz znaczne zwolnienie nadmiernego procesu myślenia (popularna w tych czasach gonitwa myśli 😉 )
Odzyskujemy spokój, intuicję, jasność umysłu. Nabieramy poczucia bezpieczeństwa i pewności siebie.
Terapia dźwiękiem jest coraz częściej wykorzystywana jako:
• Forma rehabilitacji pourazowej w celu przyspieszenia leczenia różnych dolegliwości
• Psychoterapia (pomoc w usuwaniu lęków i depresji)
• Forma odnowy biologicznej (regeneracja komórek, rozluźnienie mięśni i całego ciała)
Jak się przygotować: ubierz się wygodnie, tak żeby strój nie krępował Twoich ruchów. Koncertu słuchamy przeważnie w pozycji leżącej. Zabierz koc żeby zapewnić ciału ciepło potrzebne do rozluźnienia się. Jeśli chcesz możesz także uczestniczyć w koncercie w pozycji medytacyjnej – wybór należy do Ciebie 😊

Inwestycja w samopoznanie i odświeżenie poglądu na naszą rzeczywistość: 40 zł
17 i 18 marca możemy spotkać się z Tobą podczas godzinnych sesji indywidualnych. Koszt: 100 zł Zapisy: lataniaszkola@gmail.com lub telefonicznie: 666 966 766
Justyna Bujak i Marek Włodarczyk – na co dzień terapeuci dźwięku, terapeuci terapii czaszkowo – krzyżowej, Polarity. Zajmujemy się także prastarą metodą słowiańską – „zamawiania pomyślności”, usuwamy uroki, klątwy. Wykonujemy egzorcyzmy.
Prowadzimy od 7 lat gabinet terapii naturalnych w Kielcach. Jesteśmy także instruktorami jogi.

Zapraszamy serdecznie