A A A

ŚWIĄTECZNA PROMOCJA NA MASAŻE I TERAPIE

Tym razem w promocji rozdajemy masaże przywracające równowagę w twoich ciałach- fizycznym i duchowym i wyciszające umysł - czyli to czego każdy z pragnie najmocniej ;D

10- masaży/ terapii - 350 zł

5- masaży/ terapii - 200 zł

1 – masaż/terapia – 50 zł

- skuteczny zabieg przy oczyszczaniu  zatok,

- migrenach

- dużym natłoku myśli

1 zabieg- 40 zł

5 zabiegów – 150 zł

  

Karnety świąteczne można zakupić do końca grudnia 2015. Ilość karnetów jest ograniczona.

Karnet świąteczny do wykorzystania do końca marca 2016. Nie wykorzystany karnet do tego czasu ulega ‘przeterminowaniu”.

 


 

poniżej opis co to jest terapia czaszkowo-krzyżowa i jakie płyną z niej korzyści

 

Terapia czaszkowo-krzyżowa (TCK) jest delikatną, nieinwazyjną formą terapii manualnej. Polega na bardzo delikatnym uciskaniu w obrębie czaszki, miednicy, przepony, klatki piersiowej i kości krzyżowej w celu rozluźnienia zablokowanych struktur łącznotkankowych, których napięcie może przysporzyć wiele kłopotów zdrowotnych. Blokady znajdują się w miejscach, na które negatywnie wpłynął stres bądź silny uraz fizyczny.

System czaszkowo-krzyżowy tworzy się w naszym organizmie jako pierwszy. Kiedy tuż po zapłodnieniu z komórek rozwija się zarodek, w pierwszej kolejności powstaje układ nerwowy a w nim układ czaszkowo-krzyżowy.

TCK wywodzi się z osteopatii, metody leczenia opierającej się na twierdzeniu, że płyn mózgowo-rdzeniowy (opływający układ czaszkowo-krzyżowy) podlega pulsacji. Ta pulsacja wywołuje ruch kości czaszki i kości krzyżowej. Brak prawidłowej ruchomości czaszki powoduje dalekosiężne skutki w pracy układu nerwowego, hormonalnego, immunologicznego i innych. Istniejące zaburzenia równowagi napięciowej w tkankach ciała naruszają naturalny przepływ energii i zmuszają nasz organizm do angażowania sił wewnętrznych aby je kompensować. TCK, poza usuwaniem dolegliwości fizycznych, normalizuje pracę narządów wywołując bodźce, które uruchamiają procesy samoleczenia organizmu, usuwa blokady, odblokowuje emocje. TCK reguluje i koryguje napięcia i dysfunkcje układu czaszkowo-krzyżowego. Ten rodzaj terapii usprawnia układ krążenia i układ limfatyczny. Terapia poprawia krążenie w naczyniach, ukrwienie narządów i pracę układu nerwowego.

Usuwanie blokad odbywa się warstwowo, dlatego najmłodsze blokady usuwane są już podczas jednej czy dwóch terapii. Starsze wymagają pięciu, sześciu a bywa, że więcej sesji terapeutycznych.

Terapia czaszkowo-krzyżowa jest skuteczną formą terapii przy wielu problemach zdrowotnych takich jak:

* psychozy
* autyzm
* kłopoty z koncentracją, ADHD
* bóle i zawroty głowy
* długotrwały stres
* dysleksja
* migreny
* kłopoty ze wzrokiem i słuchem
* nawracające zapalenia uszu u dzieci
* zgrzytanie zębami
* bóle kręgosłupa i pleców
* zapalenia zatok
* napięcia, bóle i zwichnięcie stawu skroniowo-żuchwowego
* wady wymowy
* zapalenie korzonków
* rwa kulszowa
* wszystkie urazy powypadkowe
* bolesne napięcie barków
* porażenie mózgowe
* syndrom chronicznego zmęczenia
* depresja
* problemy trawienne i wzdęcia
* bolesne miesiączkowanie
* mięśniaki macicy, torbiel jajnika, stan po usunięciu macicy
* choroby serca
* kolka u niemowląt
* pooperacyjne zdrowienie
* problemy ze snem
* choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa
* dzwonienie w uszach
* samoistne porażenie nerwu twarzowego
* zapalenie stawów
* zespół urazowy nadgarstka
* chroniczne infekcje w tym nerek, infekcje i wysoka gorączka oraz wiele innych, z którymi organizm sobie radzi

ok. 85 proc. pacjentów jest zadowolona z rezultatów terapii czaszkowo- krzyżowej.
Zwykle potrzeba minimum cztery, pięć godzinnych lub półtoragodzinnych sesji. Liczba sesji zależy od rodzaju dysfunkcji poddawanej terapii, podczas gdy stan ostry, pourazowy może wymagać dwóch, pięciu sesji, przewlekłe choroby czy też poważne urazy mogą wymagać większej liczby wizyt.

TCK jest bardzo przyjemnym zabiegiem lubianym przez pacjentów. Wprowadza organizm w stan spokoju i równowagi.
Jest komplementarna wobec medycyny akademickiej, nie wyklucza jej, ani nie zastępuje. Terapia, zajmuje się usuwaniem blokad, równoważeniem całego ciała, by uruchomić matrycę zdrowia. Po odblokowaniu organizm podejmuje samoleczenie.

Terapia czaszkowo-krzyżowa zmniejsza napięcia w układzie nerwowym. Uwalnia pamięć komórek, odblokowuje zamrożone emocje zmieniając wzorce energetyczne. Pomaga także w dochodzeniu do równowagi po operacjach, zabiegach dentystycznych.

Bywa, że człowiek nie pamięta, że spadł z drzewa albo przewrócił się na nartach, ale jego ciało tak- pamięć komórki. Chodzi o to, by dać organizmowi impuls do wyzwolenia wewnętrznych sił, by mógł przywrócić równowagę. Delikatny dotyk terapeuty podąża za sygnałami z ciała. Myślą przewodnią TCK jest przekonanie, że zdrowie nigdy nie ginie, tylko czasem chowa się przytłoczone różnymi zdarzeniami za ściśniętymi tkankami, czy bolącym kręgosłupem. Każda nieprawidłowość ma swoją przyczynę, można do niej dotrzeć i usunąć ją przywracając naturalny ruch w organizmie.

Każda sesja jest inna, każde ciało przyswaja zmiany w swoim rytmie i czasie.

gorąco polecamy  i serdecznie pozdrawiamy

justyna i marek - galeriajogi