Aktualności i promocje

Projekt nowelizacji Rekomendacji T przewiduje, że klient ubiegający się o niewielki kredyt do 7400 zł nie będzie musiał przedstawiać zaświadczenia o dochodach, wystarczy złożone oświadczenie.
Nie wszystkie banki będą mogły korzystać z nowych zmian. O zakwalifikowaniu banku do tej grupy, która będzie mogła sprzedawać kredyty na oświadczenie mają decydować jego wyniki finansowe.

Czytaj więcej: KREDYT GOTÓWKOWY na OŚWIADCZENIE
 

W 2013 r. Komisja Nadzoru Finansowego zaproponowała zmiany w Rekomendacji S.
Zmiany mają dotyczyć klientów starających się o kredyt hipoteczny a dysponujących niskim lub zerowym wkładem własnym. W 2013 roku banki mogłyby udzielać kredytów hipotecznych na 100 % wartości nieruchomości, w kolejnym roku już tylko na 90 proc. (gdzie nadwyżka ponad 80 proc. jest objęta ubezpieczeniem niskiego wkładu własnego).

Czytaj więcej: ZMIANY w KREDYTACH HIPOTECZNYCH
 

Program skierowany jest do osób fizycznych budujących dom jednorodzinny lub kupujących dom/mieszkanie od dewelopera / spółdzielni mieszkaniowej.
Dofinansowanie ma polegać na częściowej spłacie kapitału kredytu bankowego zaciągniętego na budowę / zakup domu lub zakup mieszkania.

Czytaj więcej: DOPŁATY DO DOMÓW ENERGOOSZCZĘDNYCH
 

Trwają ostateczne prace nad ustawą o pomocy państwa przy ZAKUPIE pierwszego mieszkania, tzw. programem „Mieszkanie dla młodych”
Ma być on skierowany do młodych: małżeństw i osób samotnych (singli) do 35. roku życia i pomóc im w zakupie pierwszego własnego mieszkania z rynku pierwotnego.
Chodzi o jednorazową dopłatę 10-15 proc. do ceny zakupu lokalu mieszkalnego, liczonej według wskaźnika kosztu odtworzenia jednego metra kw. powierzchni lokalu w każdym województwie. Dopłatą ma być objęte maksymalnie 50 mkw. mieszkania o powierzchni do 75 m kw.

Czytaj więcej: PROGRAM „MIESZKANIE dla MŁODYCH”