Choroby jamy ustnej

Świecowanie uszu kielce Możliwość komentowania Choroby jamy ustnej została wyłączona 50
Choroby jamy ustnej
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

obsluga-gabinetu-dentystycznego-13. Zapalenie jamy ustnej objawia się swędzeniem, lekkim obrzękiem śluzówki, bólem i suchością w gardle, bólem głowy a czasami wysoką gorączką i spadkiem apetytu. Przyczyną tej dolegliwości jest przede wszystkim wysuszenie śluzówki (klimatyzacja), niedobór witamin C i B i żelaza a także uszkodzenia mechaniczne. Należy przyjmować środki przeciwzapalne, po każdym posiłku myć zęby lub przynajmniej płukać jamę ustną, dużo pić i wietrzyć pomieszczenie, w którym się przebywa.
4. Zapalenie dziąseł charakteryzuje się zaczerwienieniem, opuchnięciem i bolesnością zwłaszcza podczas jedzenia i szczotkowania zębów, a przyczyną tego schorzenia są bakterie mnożące się w jamie ustnej na skutek niedostatecznej higieny. Leczenie polega na przyjmowaniu środków przeciwzapalnych, czasem antybiotyków, stosowanie naparów ziołowych na przykład z kwiatów rumianku, szałwii, nagietka lub czarnego bzu.
Aby zapobiegać chorobom jamy ustnej należy dbać o higienę, myć warzywa i owoce przed jedzeniem i dbanie o odporność organizmu?

Pozostałe artykuły o zdrowiu:

Author

Related Articles

http://galeriajogi.pl/ - galeria jogi kielce, joga kielce, joga kielce wspólna, joga abc, świecowanie uszu kielce, ahimsa kielce, kielce joga, kurs masazu kielce

Search

Back to Top