Choroby jelita grubego

Galeria jogi kielce Możliwość komentowania Choroby jelita grubego została wyłączona 83
Choroby jelita grubego
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

operacje plastyczne (1)3. Wrzodziejące zapalenie jest przewlekłą chorobą jelita grubego, która ma okresy zaostrzenia, które objawiają się zwiększoną ilością wypróżnień (nawet do 20 na dobę), biegunkami, bolesnymi parciami na stolec i krwią w stolcu, a także utratą apetytu i stanami podgorączkowymi. Choroba może powstawać na skutek infekcji, stresu i czynników autoimmunologicznych. Po odpowiednich lekach objawy ustępują, ale aby zapobiec nawrotom konieczne jest stałe przyjmowanie leków.
4. Polipy to narośla na tkance wyściełającej jelito; uznawane są jako stany przednowotworowe. Objawami obecności polipów w jelicie grubym są: niepełne wypróżnienia, krwawienie z odbytu, parcie na stolec, ciemne stolce z domieszką śluzu, biegunki. Polipy należy usunąć, aby nie dopuścić do rozwoju raka.
5. Nowotwory, którym sprzyjają polipy, nadżerki, owrzodzenia. Głównymi objawami nowotworów jelita grubego są: krew w stolcu, bóle brzucha, ołówkowe stolce, zaparcia, biegunki, nasilenie gazów, brak apetytu i nagłe chudnięcie. Guzy nowotworowe jelita grubego koniecznie trzeba wyciąć, a pacjenta poddać chemioterapii i radioterapii.

Pozostałe artykuły o zdrowiu:

Author

Related Articles

http://galeriajogi.pl/ - galeria jogi kielce, joga kielce, joga kielce wspólna, joga abc, świecowanie uszu kielce, ahimsa kielce, kielce joga, kurs masazu kielce

Search

Back to Top