Dlaczego dzieci uciekają z domu? 5 powodów, przez które dziecko ucieka z domu.

Kursy masażu kielce Możliwość komentowania Dlaczego dzieci uciekają z domu? 5 powodów, przez które dziecko ucieka z domu. została wyłączona 9
Dlaczego dzieci uciekają z domu? 5 powodów, przez które dziecko ucieka z domu.
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Dlaczego dzieci uciekają z domu? 5 powodów, przez które dziecko ucieka z domu.

Rodzice często lekceważą problemy i potrzeby swoich dzieci. Brak pomocy, zrozumienia i wsparcia to tylko niektóre powody, dla których młodzi ludzie decydują się na ucieczkę z domu. Dziś przedsatwię Wam 5 głównych powodów, dla których dzieci postanawiają uciec od rodziców.

Zbyt duże wymagania wobec dziecka

Wielu rodziców stawia dziecku zbyt wygórowane wymagania. Dorośli najczęściej chwalą swoją pociechę wtedy, gdy odnosi sukcesy, a krytykują, gdy ponosi porażki. Zdarza się także, że rodzice porównują swoje dziecko z innymi rówieśnikami. Ciągła krytyka ze strony najbliższej rodziny może sprawić, że dziecko będzie chciało uciec przed oczekiwaniami, którym nie jest w stanie sprostać.

Brak bliskości

W natłoku codziennych obowiązków dorośli coraz częściej zapominają o okazywaniu uczuć swojemu dziecku. Brak bliskości i silnych więzi opartych na miłości i szacunku może spowodować, że dziecko będzie czuło się niechciane i niekochane.

Zbyt wiele ograniczeń

Powodem do ucieczek może być także zbyt duża kontrola dziecka. Ucieczka od rodziców często staje się dla młodej osoby jednym sposobem na zaznanie odrobiny wolności.

Brak rozmów o problemach dziecka

Rodzice często uznają problemy swojego dziecka za zbyt błahe i dziecinne. Ciągłe ignorowanie i wyśmiewanie potrzeb dziecka sprawia, że młody człowiek czuje się odrzucony i bardzo samotny.

Problemy w domu

Powodem do ucieczek z domu mogą być także uzależnienia rodziców i stosowanie przemocy psychologicznej względem dziecka. Przestraszone dziecko najczęściej decyduje się na ucieczkę z domu w celu znalezienia bezpiecznego schronienia

A Wy, jak myślicie, dlaczego dzieci uciekają z domu? Czy to wina rodziców, czy może bunt dorastającego dziecka?

Pozostałe artykuły o zdrowiu:

Author

Related Articles

http://galeriajogi.pl/ - galeria jogi kielce, joga kielce, joga kielce wspólna, joga abc, świecowanie uszu kielce, ahimsa kielce, kielce joga, kurs masazu kielce

Search

Back to Top