Hossa radzi Łomża Kredyty

 

01.Swoje zadłużenie spłacaj w terminie – inaczej zablokujesz sobie możliwość uzyskania kredytu w przyszłości, nawet za kilka, kilkanaście lat.

 

02.Nie dopuść do przeterminowania się zadłużenia – jeżeli przewidujesz problem z obsługą dotychczasowych kredytów lub gdy pogorszy się Twoja sytuacja finansowa – jak najszybciej wnioskuj o kredyt konsolidacyjny.

 

03.Jeżeli posiadasz nieruchomość i kilka kredytów to kredyt konsolidacyjny z zabezpieczeniem hipotecznym będzie dla Ciebie dobrym rozwiązaniem – możesz uzyskać o wiele atrakcyjniejsze warunki kredytowania i płacić jedną- niższą ratę.

 

04.Pamiętaj, że liczy się data wpływu środków na konto a nie data dokonania wpłaty – płać raty bezpośrednio w banku lub z odpowiednim wyprzedzeniem.

 

05.Skontaktuj się z bankiem, gdy chcesz zapłacić lub zapłacisz więcej niż wynosi Twoja bieżąca rata kredytu, żeby bank nie „przegapił” tego faktu.

 

06.Gdy spłacisz kredyt zwróć się do banku, najlepiej na piśmie, z prośbą o wydanie zaświadczenia o zamknięciu, czyli całkowitej spłacie kredytu.

 

07.Gdy planujesz zakup mieszkania/domu zapytaj doradcę o możliwość skorzystania z dopłat z budżetu państwa do odsetek.

 

08.Jeżeli zastanawiasz się nad założeniem firmy lub inwestycją związaną z jej rozwojem skorzystaj z dotacji unijnych – te pieniądze niemalże „leżą na ulicy” – warto je podnieść.


09.Zawsze gdy masz pytania, wątpliwości skontaktuj się z nami – pomożemy, doradzimy.

 

 

kontakt