Jak pozbyć się odcisków na stopach

Galeria jogi kielce Możliwość komentowania Jak pozbyć się odcisków na stopach została wyłączona 83
Jak pozbyć się odcisków na stopach
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Żółto zabarwione zgrubienie na palcu stopy lub na spodniej jej części to właśnie odcisk. Wygląda nieładnie a zdarza się, że boli przy chodzeniu. Trzeba się go pozbyć. Dobrym domowym sposobem na niechciany odcisk jest zrobienie okładu z rozgniecionego ząbka czosnku zmieszanego z kilkoma kroplami oliwy. Taki okład nałożyć na odcisk (zdrową skórę wkoło niego posmarować wazeliną lub tłustym kremem i starać się, aby miazga czosnkowa nie znalazła się na zdrowym ciele). Następnie położyć na tym miejscu gazik i owinąć stopę bandażem (zwykłym, nieelastycznym) i odczekać około 2- 3 godziny. Taka kurację należy przeprowadzić 2 ? 3 razy w tygodniu.
Drugim sposobem jest po prostu kupienie w aptece gotowych plasterków (bez recepty: Scholl, Salvequick) i naklejenie ich na zmienione miejsca, potem odcisk nie jest tak odporny na usuwanie.
W aptece można także dostać specjalne płyny zmiękczające, po których stwardniała skóra robi się miękka i elastyczna, którą łatwiej usunąć.

Pozostałe artykuły o zdrowiu:

Author

Related Articles

http://galeriajogi.pl/ - galeria jogi kielce, joga kielce, joga kielce wspólna, joga abc, świecowanie uszu kielce, ahimsa kielce, kielce joga, kurs masazu kielce

Search

Back to Top