Leczenie grypy

Joga kielce wspólna Możliwość komentowania Leczenie grypy została wyłączona 47
Leczenie grypy
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

nefrolog-krakow-1Grypa, wbrew temu, co się na ogół sądzi, jest bardzo groźną chorobą zagrażającą w sposób bardzo poważny nie tylko zdrowiu, ale czasami i życiu chorego!
Najlepiej by było, gdyby chory zgłosił się do lekarza już w pierwszej dobie infekcji, gdyż leki przeciwgrypowe najlepiej (będą najskuteczniejsze) podać w ciągu 36 godzin od wystąpienia pierwszych objawów infekcji. Grypy nie powinno się leczyć na własną rękę, lekami dostępnymi bez recepty, bo chociaż złagodzą one objawy to jednak nie pokonają groźnego wirusa i nie uchronią przed powikłaniami po grypie. Grypę, oprócz odpowiednich leków, trzeba koniecznie wyleżeć! Odpoczynek w cieple i spokoju daje siłę organizmowi do walki z chorobotwórczym wirusem. Powinno się także zwiększyć podaż płynów (szczególnie dobre są herbatki: malinowa, lipowa i czarnego bzu, z miodem i cytryną). W chorobie ważna jest także dieta: mięso i wątróbka a także ryby zawierają dużo żelaza, które spełnia ważną rolę w systemie odpornościowym, a świeże owoce i warzywa dostarczą witaminy C, która zwiększy produkcję przeciwciał i pomoże żelazu się wchłaniać, a probiotyczne produkty mleczne pomogą pozbyć się wirusa z organizmu?

Pozostałe artykuły o zdrowiu:

Author

Related Articles

http://galeriajogi.pl/ - galeria jogi kielce, joga kielce, joga kielce wspólna, joga abc, świecowanie uszu kielce, ahimsa kielce, kielce joga, kurs masazu kielce

Search

Back to Top