Migotanie przedsionków

Joga abc Możliwość komentowania Migotanie przedsionków została wyłączona 43
Migotanie przedsionków
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

medycyna estetyczna (4)Ponoć w Europie na migotanie przedsionków cierpi około 6 milionów ludzi. Ryzyko tego schorzenia rośnie wraz z wiekiem, a przejawia się tym, że przedsionki serca zamiast regularnie się kurczyć drgają. Odczuwane jest to często jako kołatanie serca, któremu towarzyszą czasem także duszności, omdlenia, zawroty głowy i ciągłe zmęczenie. Osoby, u których migotanie powtarza się często są nawet siedmiokrotnie częściej narażone na udar mózgu, gdyż zwiększa się wówczas ryzyko powstania skrzeplin w sercu, które mogą się przedostać do tętnic mózgowych.
Najpopularniejszą metodą leczenia migotania przedsionków1) jest podawanie odpowiednich leków; jeśli jednak po lekach nie ma wyraźnej poprawy stosuje się zabieg ablacji przezkórnej, która polega na wprowadzeniu elektrody do serca i kontrolowane uszkodzenie miejsc będących źródłem migotania. Coraz popularniejsza staje się także nowa metoda krioablacja, która za pomocą niskich temperatur uzyskuje takie same efekty jak poprzednia metoda.

Pozostałe artykuły o zdrowiu:

Author

Related Articles

http://galeriajogi.pl/ - galeria jogi kielce, joga kielce, joga kielce wspólna, joga abc, świecowanie uszu kielce, ahimsa kielce, kielce joga, kurs masazu kielce

Search

Back to Top