Na co choruje polskie społeczeństwo?

Kursy masażu kielce Możliwość komentowania Na co choruje polskie społeczeństwo? została wyłączona 6
Na co choruje polskie społeczeństwo?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Pomimo tego, że systematycznie wydłuża się czas życia Polaków, statystycznie i tak żyjemy krócej niż przeciętni Europejczycy. Z badań przeprowadzonych w Polsce wynika, że najczęstszymi przyczynami zgonów są zawały serca oraz udary mózgu, do których prowadzi rozwój nadciśnienia tętniczego. Co powoduje, że te statystyki wyglądają w taki sposób? Głownie złe nawyki żywieniowe oraz niechęć, czy nieumiejętność czerpania z programów profilaktycznych.

Najczęstsze choroby Polaków

A oto najczęstsze choroby, na które zapadają Polacy:

choroba wieńcowa
wrzody
astma
cukrzyca
osteoporoza
kamica nerkowa

Są to schorzenia przewlekłe, wymagające stałego leczenia. Wielu z nich udało by się zapobiec dzięki regularnym badaniom, oraz zmianie stylu życia. Wystąpienie niektórych z nich jest oczywiście nieuniknione, nawet jeśli bardzo o siebie dbamy, ponieważ wpływ na ich pojawienie się mają również kwestie genetyki, jednak dzięki profilaktyce mogłyby pojawić się znacznie później.
A co z oczami Polaków?

Nie są to wszystkie przypadłości, które w ogromnym stopniu dotykają Polaków. Równie często występują wady i choroby związane z oczami. Wzrok jest przez Polaków bardzo zaniedbywany, a zupełnie zdrowe oczy ma niewielki odsetek społeczeństwa. Problem z widzeniem mają coraz młodsze dzieci, co w głównej mierze wynika ze stylu życia współczesnej polskiej rodziny – ciągłe przesiadywanie przed komputerem/telewizorem, przebywanie w sztucznie oświetlonych oraz zadymionych pomieszczeniach, brak regularności w wizytach u okulisty.

Pozostałe artykuły o zdrowiu:

Author

Related Articles

http://galeriajogi.pl/ - galeria jogi kielce, joga kielce, joga kielce wspólna, joga abc, świecowanie uszu kielce, ahimsa kielce, kielce joga, kurs masazu kielce

Search

Back to Top