Soczewki czy okulary?

Kursy masażu kielce Możliwość komentowania Soczewki czy okulary? została wyłączona 14
Soczewki czy okulary?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Kiedy zaczyna szwankować wzrok, zastanawiamy się, czy to tylko chwilowe pogorszenie widzenia, czy będziemy musieli nosić okulary. Większość wad wzroku rozwija się w okresie szkolnym, kiedy dobre widzenie jest niezmiernie ważne.

Jak rozpoznać problemy ze wzrokiem?

Jeśli masz trudności z odczytaniem tego, co znajduje się na tablicy i dobrowolnie przesiadasz się do pierwszej ławki, prawdopodobnie cierpisz na krótkowzroczność. To najpopularniejsza wada wzroku, zwłaszcza u osób młodych. Jeśli lekarz potwierdzi tą tezę, stajesz wówczas przed wyborem – soczewki czy okulary. Ile osób, tyle opinii na ten temat, dlatego najlepiej jest poradzić się specjalisty, który pomoże nam w pojęciu decyzji, gdyż nie każdy może nosić soczewki.
Rozwiązanie problemów ze wzrokiem

Szkła kontaktowe są oczywiście wygodniejsze niż okulary, bowiem nie ograniczają nas w żaden sposób, jedynie musimy pamiętać o ich systematycznej wymianie oraz pielęgnacji (jeżeli nie nosimy jednodniowych szkieł). Niektórzy decydują się na obydwie opcje – okulary korekcyjne do noszenia w domu i szkła kontaktowe zakładane w ciągu dnia. W ten sposób oczy mogą odpocząć wieczorem od soczewek.

Na pewno szkła kontaktowe świetnie sprawdzą się w przypadku osób uprawiających sporty oraz tych, których okulary na nosie po prostu drażnią i nie dodają im uroku. Jednak jeśli nasze oczy są wrażliwe albo mamy alergię na składniki, z których wykonuje się soczewki, a do tego cierpimy na zespół suchego oka – bardziej przekonają nas okulary.

Pozostałe artykuły o zdrowiu:

Author

Related Articles

http://galeriajogi.pl/ - galeria jogi kielce, joga kielce, joga kielce wspólna, joga abc, świecowanie uszu kielce, ahimsa kielce, kielce joga, kurs masazu kielce

Search

Back to Top