Stres przed porodem? Jak poradzić sobie z lękiem.

Joga kielce wspólna Możliwość komentowania Stres przed porodem? Jak poradzić sobie z lękiem. została wyłączona 23
Stres przed porodem? Jak poradzić sobie z lękiem.
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Stres przed porodem? Jak poradzić sobie z lękiem.

Wiele kobiet odczuwa stres przed porodem i jest to całkowicie normalna reakcja organizmu. Jak więc zmniejszyć lęk pojawiający się na samą myśl o rodzeniu? Sprawdź kilka najbardziej popularnych trików.
Poród porodowi nierówny. Jedne kobiety doświadczają mniejszego bólu, inne większego. W związku z tym nie warto z góry zakładać najgorszego scenariusza. Myśl o porodzie nie musi być negatywna. To, co wielu kobietom ułatwia spokojne przygotowanie się do porodu to pozytywne nastawienie i stosowanie się do najpopularniejszych zaleceń położnych i innych doświadczonych mam.

Kobiety stawiają na aktywność

Ciąża to nie powód do zaprzestania aktywności fizycznej. W tym okresie warto dużo spacerować czy zapisać się na jogę dla kobiet w ciąży. Oprócz tego istnieje masa ćwiczeń ułatwiających poród. Najbardziej popularnymi są ćwiczenia Kegla, mające na celu wzmocnienie mięśni krocza. Warto wykonywać je już od samego początku ciąży. Trening Kegla polega na napinaniu i rozluźnianiu mięśni krocza. Zaletą tego typu ćwiczeń jest to, że możesz wykonywać je w każdym miejscu. Pamiętaj jednak, by zawsze wszystko konsultować z lekarzem.

Kobiety coraz częściej wybierają szkoły rodzenia

Coraz więcej kobiet decyduje się na uczestnictwo w szkole rodzenia. Wiedza przekazana przez specjalistów w tej dziedzinie w znacznym stopniu minimalizuje obawy związane z porodem. Kobiety korzystające z szkół rodzenia uczą się m.in. metod kontrolowania swojego ciała i trików zwiększających odporność na ból.

Kobiety myślą entuzjastycznie

Poród to nie koniec świata. Pozytywne myślenie na pewno wyjdzie Ci na zdrowie. Przed porodem staraj się jak najmniej stresować. Swój czas poświęć przede wszystkim na relaks.

A Wy znacie sposoby na przetrwanie okresu przedporodowego z uśmiechem na twarzy? Jeśli tak podzielcie się z innymi przyszłymi mamami swoimi doświadczeniami.

Pozostałe artykuły o zdrowiu:

Author

Related Articles

http://galeriajogi.pl/ - galeria jogi kielce, joga kielce, joga kielce wspólna, joga abc, świecowanie uszu kielce, ahimsa kielce, kielce joga, kurs masazu kielce

Search

Back to Top