Zachowaj zdrowie przed komputerem

Ahimsa kielce Możliwość komentowania Zachowaj zdrowie przed komputerem została wyłączona 66
Zachowaj zdrowie przed komputerem
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Ludzie coraz więcej czasu spędzają przed komputerami i innymi urządzeniami elektronicznymi. Mało kto zastanawia się, czy jest to dla niego zdrowe, a niesłusznie. Warto wiedzieć jak zadbać o siebie, żeby za kilka lat nie mieć problemów.

Jak dbać o swoje zdrowie?
Przede wszystkim pamiętaj, żeby robić sobie przerwy przynajmniej co godzinę. Odchodź na chwilę od komputera, wykonaj kilka skłonów lub chociaż pospaceruj. Dzięki temu nie tylko się rozruszasz, ale też dasz odpocząć oczom. Oczy są szczególnie narażone na uszkodzenia ze względu na emitujące z ekranu monitora światło.
Pilnuj też, żeby pracując przy komputerze, zachować prawidłową postawę. Nie garb się, nie trzymaj laptopa na kolanach (tym bardziej, że się nagrzewa, co zaburza krążenie). Zadbaj też o umiejscowienie klawiatury na odpowiedniej wysokości, żeby nie podnosić rąk zbyt wysoko, ale też zachować dla nich odpowiednie oparcie.
Teraz może ci się wydawać, że to wszystko błahostki, ale aby zachować zdrowie, trzeba myśleć i działać zanim zaczną się prawdziwe problemy.

Pozostałe artykuły o zdrowiu:

Author

Related Articles

http://galeriajogi.pl/ - galeria jogi kielce, joga kielce, joga kielce wspólna, joga abc, świecowanie uszu kielce, ahimsa kielce, kielce joga, kurs masazu kielce

Search

Back to Top