Zapobieganie odleżynom

Joga kielce wspólna Możliwość komentowania Zapobieganie odleżynom została wyłączona 36
Zapobieganie odleżynom
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

operacje plastyczne (1)Zdarza się czasami, że starszy schorowany człowiek skazany zostaje na życie w łóżku (z różnych powodów zdrowotnych nie jest w stanie chodzić czy siedzieć).
W takim wypadku koniecznym jest takie ułożenie jego życia, aby nie powstały odleżyny, które oprócz tego, że są trudne do wyleczenia są przede wszystkim bardzo bolesne dla pacjenta. Żeby temu zapobiec na pewno konieczny będzie specjalny materac antyodleżynowy, który można kupić w sklepie ze sprzętem ortopedycznym. Oprócz materaca, można dostać tam inne, mniejsze, ale bardzo przydatne akcesoria zapobiegające odleżynom takie jak specjalne kółka, które podkłada się pod łokcie i pięty (miejsca szczególnie narażone na tego rodzaju urazy).
Jedną z najważniejszych rzeczy w życiu chorego przywiązanego do łóżka jest częsta zmiana pozycji (najlepiej, co 2 godziny), aby poszczególne części ciała nie były narażone na długotrwały ucisk; zwłaszcza należy zwracać uwagę na ułożenie nóg: nie powinny one się wzajemnie uciskać (zdarza się to najczęściej przy leżeniu na jednym boku).
Szczególną uwagę należy zwracać na stan prześcieradła: musi ono być idealnie rozciągnięte na materacu bez żadnych zgięć i okruchów pożywienia.

Pozostałe artykuły o zdrowiu:

Author

Related Articles

http://galeriajogi.pl/ - galeria jogi kielce, joga kielce, joga kielce wspólna, joga abc, świecowanie uszu kielce, ahimsa kielce, kielce joga, kurs masazu kielce

Search

Back to Top