Zdrowe oczy miej

Kursy masażu kielce Możliwość komentowania Zdrowe oczy miej została wyłączona 8
Zdrowe oczy miej
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Wzrok to ten zmysłów, bez którego pewnie najciężej byłoby nam się obejść. Niestety często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że aby służył nam jak najdłużej, trzeba należycie o niego dbać. W jaki sposób?

Największe przeszkody w utrzymywaniu oczu w dobrej kondycji

Nie oszukujmy się, nasz świat bez ekranu komputera czy telewizora nie byłby tym samym światem, dlatego nie możemy odstawić ich w kąt. Możemy natomiast spróbować ograniczyć ich używalność. Nie wiem czy zdajecie sobie sprawę, że więcej niż połowa ludzi, spośród tych, których praca polega na spędzaniu co najmniej 8 godzin przed komputerem, po powrocie z pracy zasiada przed komputerem na średnio 2,5-3h? To łącznie połowa doby! Nie dziwne więc, że tyle osób ma problemy ze wzrokiem, przecież gałki oczne takich osób są narażone na 12h promieniowanie, w ciągu zaledwie jednej doby. Kto po pracy nie włącza komputera, włącza telewizor, co w sumie stanowi niewielką różnicę, choć odległość oczu od ekranu jest większa niż w przypadku komputera, co może minimalnie mniej szkodzić.
Jak poprawić kondycję oczu?

Po pierwsze ograniczyć używanie sprzętów wymienionych w powyższym akapicie. Nie ma innej rady. Niestety samo to nie wystarczy. Potrzebne są również regularne badania wzroku, które pomogą stwierdzić nam, czy nasze problemy z oczami pogłębiają się, czy tez może udało nam się zahamować rozwój wady/choroby. Ponadto, jeśli otrzymaliśmy od lekarza okulisty wskazania do noszenia soczewek, okularów, nośmy je. Wzrok sam się nie poprawi, a jedynie pogorszy, a dzięki stosowaniu szkieł kontaktowych lub okularowych można ten proces zatrzymać. Dodatkowo, nie czytajmy przy słabym świetle, nośmy okulary przeciwsłoneczne, stosujmy krople do oczu, kiedy czujemy, że oczy są przemęczone. Nie doprowadzajmy do takich sytuacji, kiedy zmiany w naszych oczach będą już nieodwracalne.

Pozostałe artykuły o zdrowiu:

Author

Related Articles

http://galeriajogi.pl/ - galeria jogi kielce, joga kielce, joga kielce wspólna, joga abc, świecowanie uszu kielce, ahimsa kielce, kielce joga, kurs masazu kielce

Search

Back to Top